2023.08.11 godz. 13:33 Zambrów, Podlaskie

Kupno mieszkania z osobą z dożywociem

Wyjaśnienie sytuacji

Stałem się właścicielem mieszkania z osobą z dożywociem. Tam zamieszkiwania jednak osoba która tam powinna być wyprowadziła się dobrowolnie do innego domu . Co mam zrobić by nie mieć problemów ze nie wypełniam postanowienia aktu dochowania . Osoba ta opuściła dom dobrowolnie i mieszka pod innym adresem . Co ja jako nowy wlasciciel nieruchomości powinienem zrobić ? Gdy ta Pani opuszczała dom była wezwana policja i oświadczyła im że to jej dobrowolna decyzja

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 13 Sie 2023 10:00

dzień dobry, najlepiej byłoby uzyskać od tej osoby zrzeczenie się dożywocia w formie pisemnej z podpisem notarialnie poświadczonym.