2022.01.09 godz. 15:56 Bytów, Pomorskie

Stan prawny działki- problem z uzyskaniem numeru księgi wieczystej.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Złożyłam wniosek o nabycie spadku. Zanim dojdzie do sprawy sądowej, chciałabym się dowiedzieć jaki jest stan prawny jednej z działek, które należały do spadkodawcy. Działka ta miała dwóch właścicieli (spadkodawca za życia dokonał darowizny - pół domu wraz z działką przekazał siostrze). Czy istnieje prawna możliwość, żeby przed nabyciem spadku uzyskać numer księgi wieczystej w celu sprawdzenia jej obecnego stanu prawnego? Jakie kroki należy podjąć, by sprawę tę załatwić?

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Aleksandra Balik

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Sty 2022 16:28

Istnieją odpłatne serwisy oferujące ustalenie numeru księgi wieczystej.