2023.08.13 godz. 21:34 Pszczyna, Śląskie

Stawka na rękę jaką powinien otrzymać pracownik na umowie zlecenie

Wyjaśnienie sytuacji

Proszę powiedzieć jaka jest obecnie stawka netto za godzinę na umowę zlecenie? W firmie której pracuje za przepracowane w lipcu 112 godzin otrzymałam 1848zl co w przeliczeniu daje 16,50 za godzinę. W internecie jest informacja że od lipca kwota ta powinna wynosić ok 20zl, gdzie leży prawda.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 14 Sie 2023 16:57

dzień dobry, stawka od lipca wynosi 23,50 zł brutto za godzinę. Przy tej liczbie godzin wynagrodzenie powinno kształtować się w okolicy 2000 netto