2024.01.29 godz. 11:04 Świdnica, Dolnośląskie

Świadczenie pielęgnacyjne i umowa o pracę a zajęcie komornicze

Wyjaśnienie sytuacji

Witam. Czy komornik może zająć wypłatę za pracę jeśli jednocześnie pobieram świadczenie pielęgnacyjne? Jeśli tak to w jakiej kwocie. Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Prawnik

Arkadiusz Kozok

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Sty 2024 13:38

Art. 833 § 6.Kodeksu postępowania cywilnego mówi, że nie podlegają egzekucji m.in. świadczenia z pomocy społecznej, renty socjalne, zasiłki rodzinne, zasiłki pielęgnacyjne, świadczenia pieniężne przysługujące matce z tytułu urodzenia dziecka, a także emerytury i renty socjalne. Pozdrawiam.

Zmodyfikowano dnia: 29 Sty 2024 13:40