2022.04.21 godz. 14:12 Pogorzany, Małopolskie

Świadczenie usług IT dla 2 firm jednocześnie a zakaz konkurencji

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry Jestem programistą i niedługo startuje ze swoją działalnościa gospodarczą, podpisałem już kontrakt na świadczenie usług programistycznych dla 1 firmy, w którym jest zapis o zakazie konkurencji i nie wiem czy przez niego zabronione jest mi świadczenie usług dla innej firmy? Mam ofertę z innej firmy i chciałbym świadczyć usługi dla 2 firm a raczej pośredników pracy (outsourcing) jednocześnie, czy jest to w moim przypadku dopuszczalne? Czy wiąże się z jakimś ryzykiem i odpowiedzialnością prawną jeśli jedna z firm dowiedziałaby się o drugiej? Załączam kontrakt który mam podpisany z je

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Cze 2022 12:23

Prosze przeanalizować z prawnikiem zapisy umowy. Porady na forum mogą Pana wprowadzić w błąd.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)