2022.04.25 godz. 21:38 Kościerzyna, Pomorskie

uchylenie alimentacji

Wyjaśnienie sytuacji

Syn 19letni,kazałam się wyprowadził po wielomiesięcznym złym zachowaniu,powroty po alko do domu w środku nocy,zaniedbywanie obowiązków szkolnych,wagary,po powtarzaniu klasy,w końcu nie pomagał nic w domu,był złym przykładem dla młodszego rodzeństwa, pił w środku dnia,wracał w nocy budząc domowników,w końcu mnie uderzył i wtedy musiał się wyprowadzić czy możliwe jest uchylenie alimentacji?nigdy nie płaciłam mu wcześniej,od miesiąca mieszka osobno,mógłby dorabiać w wekendy,nie robi tego,ojciec placu mu 400 zł,mnie nie stać by płacić 1000 zł które żąda,

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Cze 2022 20:39

Czy są ustalone alimenty na syna? Jeśli tak syn nie kontynuuje edukacji, można wystąpić z pozwem o uchylenie obowiązku alimentacyjnego.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)