2023.01.10 godz. 20:08 Kraków, Małopolskie

alimenty po 18 roku życia

Wyjaśnienie sytuacji

Syn kończy 18 lat i nadal się uczy i mieszka u matki która go utrzymuje (wyżywienie, mieszkanie). Czy w dalszym ciągu mogę płacić alimenty na syna matce? Kontakt z synem jest utrudniony więc nie ma możliwości dogadania się w tej kwestii

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Sty 2023 10:48

Tak, wiek nie ma znaczenia dla obowiązku alimentacyjnego. Decydujący wpływ mają zdolności zarobkowe syna, a w tym przypadku z uwagi na naukę są one znacznie ograniczone.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)