2022.02.15 godz. 08:14 Żarki, Śląskie

napad oblanie kwasem

Wyjaśnienie sytuacji

syn mnie napadł w domu oblał głowę i twarz kwasem, ugodził mnie ostrym w plecy , potem gonił z siekierą krzycząc.. zabije cie... udało mi się uciec do sąsiada, mam wiele poparzeń 3 stopnia łącznie z drogami oddechowymi Nie został aresztowany , prokurator postawił zarzut z art 157kk czy właściwie?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Lut 2022 10:16

Można próbować udowadniać synowi usiłowanie zabójstwa, czyli art. 148 par. 1 kk w zw . z art. 13 par. 1 kk.