2020.04.29 godz. 17:35 Ruda Śląska, Śląskie

Co zrobić?

Wyjaśnienie sytuacji

Syn za 2 miesiące jest pełnoletni. Od 2014 roku pomimo ugody w sądzie ojciec dziecka się nim nie interesował. Teraz złożył wniosek w sądzie że przez te lata on popełnił błąd, ja nastawiałam dziecko przeciw niemu i on chce ukarania mnie grzywna. Co robić?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Paweł Szybko

Zabrze, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 30 Kwi 2020 23:22

Szanowna Pani, prawo przewiduje możliwość najpierw zagrożenia nakazaniem zapłaty określonej sumy pieniężnej, a następnie orzeczeniem takiego obowiązku w stosunku do osoby, pod której pieczą dziecko pozostaje, a która nie honoruje orzeczenia Sądu wydanego w przedmiocie wykonywania kontaktów z dzieckiem. Każda sprawa wymaga jednak osobnej analizy w oparciu o dany stan faktyczny. Jeśli chciałaby Pani uzyskać odpowiednią pomoc prawną w tej sprawie (także w postępowaniu sądowym) to proszę o kontakt telefoniczny ze mną - 721 888 649 Adwokat Paweł Szybko (Zabrze)