2023.07.27 godz. 20:31 Białystok, Podlaskie

Sytuacja jest taka że płacimy 2100zł miesięcznie za wynajem mieszkania. W tej kwocie znajduje się także opłata za(wodę, prąd) Teraz przyszyszły rachunki za wode

Wyjaśnienie sytuacji

Okazuje się że mamy zapłacić prawie całość za rachunki. Czy na podstawie tych 2 punktów umowy poniższych można stwierdzić że za rachunki(woda, gaz, prąd) płaciliśmy co miesiąc w cenie 2100zł ? 1. Niezależnie od obowiązku zapłąty czynszu najmu, Najemcy zobowiązani są solidarnie do zapłaty na rzecz Wynajmującego opłat eksploatacyjnych niezależnych od Wynajmującego związanych z użyciem Lokalu mieszkalnego. 2.Wysokość opłat eksploatacyjnych ustalana będzie na podstawie rachunków. Opłaty eksploatacyjne płatne będą wraz z czynszem każdego miesiąca na rachunek bankowy.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Lip 2023 20:44

Nie. Kwota 2.100 to sam czynsz bez opłat ekspoatacyjnych (woda, gaz, prąd)