2024.07.23 godz. 13:02 Kraków, Małopolskie

Sytuacja prawna lokatora bez zameldowania

Wyjaśnienie sytuacji

Witam serdecznie, jestem w trakcie postępowania spadkowego po babci od strony ojca. W masie spadkowej jest min. dom w którym mieszkam z żoną, dzieckiem i matka alkoholiczką. Chciałbym wyeksmitowac matkę lecz ona twierdzi że wniesie sprawę o dożywotnie zamieszkanie. Dodam że to tata zmarł pierwszy później babcia. Czy ma ona do tego prawo i jaka jest szansa aby opuściła dom w związku z jej nałogiem i złym wpływem na ognisko domowe jak i małoletnie dziecko?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 23 Lip 2024 22:04

Oczywiście, jako właściciel będzie Pan mógł wnieść pozew o eksmisję