2020.10.16 godz. 11:59 Łask, Łódzkie

Odzyskanie dlugu

Wyjaśnienie sytuacji

Sytuacja wyglada nastepujaco. Mieszkalam z ex w wynajmowanym mieszkaniu. Bylismy umowieni ze placimy za mieszkanie na pol. Niestety przez okres ok 4 miesiecy oplaty robilam ja wraz z zadatkiem- z mojego konta wychodzily przelewy. Napisal mi oswiadczenie iz odda mi polowe kosztow oplat za wynajem. Termin oddania pieniedzy minal we wrzesniu. Czy w powyzszej sytuacji moge mu wyslac przedsadowne wezwanie do zaplaty?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Artur Ślemp

Rzeszów, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 17 Paź 2020 10:19

Jak najbardziej należy takie wezwanie wystosować - najlepiej listem poleconym. Ze swojej strony wskazuję aby pod takim pismem podpisał się w Pani imieniu pełnomocnik - adwokat lub radca prawny. W sytuacji odbioru takiego wezwania przez dłużnika, bardzo często następuje dobrowolna spłata zadłużenia, gdyż dłużnik zdaje sobie sprawę że temat jest poważny, skoro druga strona angażuje pełnomocnika. Istotne w niniejszej sprawie jest to, że czy umowę najmu podpisywała tylko Pani czy Państwo oboje ? Dłużnik może w chwili obecnej podnosić różnego rodzaju zarzuty, że tam w ogóle nie mieszkał.