2023.07.09 godz. 15:38 Ciechanów, Mazowieckie

Wniosek rozwodowy

Wyjaśnienie sytuacji

Szanowni Państwo, Czy istnieje gotowy wniosek o rozwód? Jeśli tak, to gdzie można go pobrać? Rozwód ma byc bez orzekania o winie, oboje jesteśmy co do tej decyzji zgodni, jedno dziecko — córka lat 18 właśnie ukończyła liceum. Jaka jest droga postępowania? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 09 Lip 2023 16:02

W sprawie rozwodowej składa się pozew (nie wniosek). Sąd oprócz rozwodu orzeka również o innych kwestiach - korzystanie ze wspólnego mieszkania, jeśli są dzieci małoletnie również o władzy czy też alimentach. Pozew musi uzasadniać i wykazywać trwały i zupełny rozkład pożycia małżeńskiego. Jeśli potrzebuje Pani pełnomocnika w tej sprawie, zapraszam do kontaktu prywatnego. Pozdrawiam