2022.10.28 godz. 11:53 Kraków, Małopolskie

Świadczenie alimentacyjne

Wyjaśnienie sytuacji

Szanowni Państwo, do czerwca 2022 byłam studentkom uczelni wyższej. Studia licencjackie miały zakończyć się obroną pracy dyplomowej we wrześniu 2022, jednak ze względu na zły stan zdrowia nie ukończyłam studiów. 1 czerwca 2022 roku, po 2 latach badań została postawiona mi diagnoza: Choroba Afektywna Dwubiegunowa. Do tej pory pobierałam świadczenie alimentacyjne przyznane mi przez Sąd od ojca biologicznego w wysokości 500,00 PLN. Obecnie ze względu na stan zdrowia psychicznego nie jestem zdolna kontynuować nauki, ani rozpocząć pracy na stałe. Aktualnie znajduje się poza granicami kraju wykonując pracę dorywczą dostosowaną do potrzeb mojej choroby, jako formy terapii. Czy pomimo braku zaświadczenia o kontynuowaniu nauki mogę nadal pobierać świadczenie alimentacyjne?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Paź 2022 19:57

Obowiązek alimentacyjny może być uchylone wyłącznie przez sąd na uzasadniony wniosek zobowiązanego do alimentacji.