2020.01.07 godz. 21:09 Warszawa, Mazowieckie

Ile godzin trwa dzień urlopowy?

Wyjaśnienie sytuacji

Szanowni Państwo, dzień dobry. Według umowy obowiązuje mnie 8-godzinna norma pracy. Ustnie ustaliłam z pracodawcą, że będę pracować w trybie równoważnym, tj. jeden dzień pracuję 12h, drugi dzień mam wolny. W przypadku dnia urlopowego, ile przysługuje mi za niego godzin? Tyle, ile powinnam być w pracy, tj. 12 godzin, czy 8 godzin? Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki. Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Katarzyna Jarosz

Krosno, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Sty 2020 22:25

Witam, jeżeli w danym dniu miała Pani świadczyć pracę w wymiarze 12 godzin, to z wymiaru urlopu pracodawca "ściąga" 12 godzin, a nie 8. Pozdrawiam, adw. Katarzyna Jarosz