2024.06.23 godz. 19:06 Zakopane, Małopolskie

Matka nie dokłada się do rachunków

Wyjaśnienie sytuacji

Szanowni Państwo, matka zameldowana w moim domu nie dokłada się do niczego, choruje na zbieractwo, zaśmieca mi dom, grozi że zabije mnie i moją partnerkę (sprawa zgłoszona na policję, posiadamy nagrania jak to mówi), oczernia nas przed sąsiadami, utrudnia nam życie, boimy się czy nas nie otruje gdyż palą do nas nienawiścią, nadużywa alkoholu. Matka ma 71 lat, w domu jest zameldowana od ok 10lat, ma 3tys emerytury. Nie wiemy co zrobić jakie podjąć kroki aby opuściła dom. Za pomoc będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam serdecznie

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bogumił Szmańda

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Cze 2024 15:52

Dzień dobry Proponuję zwrócić się do sądu o nakazanie przez sąd eksmisji Matki na podstawie art. 13 ust. 2 ustawy o ochronie praw lokatorów. Mówi on - cytuję - "Współlokator może wytoczyć powództwo o nakazanie przez sąd eksmisji małżonka, rozwiedzionego małżonka lub innego współlokatora tego samego lokalu, jeżeli ten swoim rażąco nagannym postępowaniem uniemożliwia wspólne zamieszkiwanie." Z wyrazami szacunku