2021.06.13 godz. 10:51 Dąbrówka Tczewska, Pomorskie

Prawa ojca

Wyjaśnienie sytuacji

Szanowni Państwo , nie jestem jeszcze po rozwodzie z żoną . Natomiast ona postanowiła zabrać dzieci i się wyprowadzić. Czy może to zrobić bez mojej zgody ? Również chciałbym zabrać wszystkie rzeczy ,z mieszkania. Żona nigdy nie pracowała i wszystkie rzeczy w mieszkaniu zakupione są z pieniędzy rodzinnych .

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marta Rozwadowska-Kucka

Starogard Gdański, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 26 Cze 2021 22:43

Teoretycznie nie może. W praktyce siła jej Pan nie powstrzyma. może warto zainicjować sprawę o ustalenie miejsca pobytu? Co do rzeczy- jeśli kupione z Pana dochodów jako małżonka w czasie trwania wspólności majątkowej to są wspólne.