2023.08.09 godz. 22:50 Warszawa, Mazowieckie

Niezrozumiały paragraf cesji

Wyjaśnienie sytuacji

Szanowni Państwo, po stłuczce byłem holowany z OC sprawcy. TU sprawcy nie wypłaciło zawyżonej kwoty holowania. Jeżeli firma rażąco zawyżyła koszt holowania, to czy ja jestem poniższym zapisem zobligowany do zapłaty różnicy? "W przypadku, gdy ubezpieczyciel odmówi wypłaty odszkodowania w całości lub w części, Cesjonariuszowi przysługuje uprawnienie do zwrotnego przelewu wierzytelności w całości lub w części, do którego skuteczności wystarczające będzie złożenie przez Cesjonariusza stosownego oświadczenia woli w formie pisemnej." Czy to będzie wezwanie do zapłaty? Co powinienem zrobić? Pozdrawi

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Sie 2023 08:56

Dzień dobry, proszę o dosłanie dokumentu cesji na adres email agnieszka@kancelaria-uranin.pl
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)