2020.02.19 godz. 14:02 Tomaszów Mazowiecki, Łódzkie

Dokumentacja medyczna dziecka dla szkoly

Wyjaśnienie sytuacji

Szanowni Państwo proszę o informację. Czy szkoła specjalna do ktorej uczęszcza córka autystyczna, może żądać od nas dokumentacji medycznej.

Odpowiedzi prawników:

Aplikant

Karolina Wyspiańska

Opole, Opolskie

Odpowiedział(a) dnia: 19 Lut 2020 20:13

Art. 26 Ustawy o Prawach Pacjenta i Rzeczniku Praw Pacjenta opisuje listę podmiotów uprawnionych do bezpośredniego dostępu do dokumentacji medycznej. Placówka oświatowa może prosić o dostarczenie przez Państwa opisanej dokumentacji, na co nie muszą Państwo wyrażać zgody.