2020.08.17 godz. 13:06 Katowice, Śląskie

Darowizna od rodziców - podatek.

Wyjaśnienie sytuacji

Szanowni Państwo, Sytuacja: rodzice chcą dać dziecku 19500 złotych. Czy w tym złodziejskim państwie należy płacić jakiś podatek? Da się go ominąć? Da się to rozłożyć jakoś w czasie? Pozdrawiam.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Sie 2020 21:54

Dzień dobry, rodzice należą do 0 grupy podatkowej, zatem wszelkie otrzymane od nich darowizny są całkowicie zwolnione od podatku od spadku i darowizn, pod warunkiem że po przekroczeniu kwoty wolnej od podatku 9637 zł zostanie dopełniony obowiązek zgłoszeniowy do US. Pozdrawiam, adwokat Anna Babiak