2024.03.06 godz. 16:18 Jelenia Góra, Dolnośląskie

Alimenty na żonę

Wyjaśnienie sytuacji

Szanowni Państwo. Zwacam się z prośbą o poradę. Rok temu podjeliśmy z żoną decyzję o rozstaniu. Nie mamy dzieci , nie mamy rozwodu. Czy jestem zobowiązany płacić alimenty na żonę ? Zaznaczę , że nie odszedłem do innej kobiety a żona nie zostawiła mnie dla innego mężczyzny. Żona nie chce prawnie rozwodu , ale chce wystąpić o alimenty.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 06 Mar 2024 21:41

Szanowny Panie, w chwili obecnej nie ma żadnego wyroku, więc formalnie nie jest Pan zobowiązany do jego realizacji. Jednakże proszę mieć na uwadze, że istnieją instrumenty prawne umożliwiające pozyskanie środków finansowych na rzecz drugiego małżonka.