2024.02.28 godz. 10:17 Nowe Miasto Lubawskie, Warmińsko-mazurskie

Spadek po moim dziadku

Wyjaśnienie sytuacji

Szanowni Państwo, zwracam się z zapytaniem o sprawę związaną z postępowaniem spadkowym po moim dziadku. Dziadek zmarł w 2017 roku, natomiast z racji tego, że chcę sprzedać samochód, którego wspólnie z moim dziadkiem byliśmy współwłaścicielami w dniu wczorajszym odbyło się postępowanie spadkowe. Ustalono, że jest dziedziczenie z dobrodziejstwem inwentarza dla mojej babci oraz dzieci dziadka: mojego tatę i ciocię. Mój tata zmarł w 2021 roku, natomiast w chwili śmierci dziadka żył. Co wobec tego musimy zrobić? Kto musi zgłosić nabycie spadku po dziadku? Jak sprzedać wspomniane auto?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Lut 2024 10:33

Po uprawomocnieniu postanowienia o stwierdzenie nabycia spadku po dziadku, konieczne będzie przeprowadzenie postępowania spadkowego po zmarłym ojcu. Po stwierdzeniu nabycia spadku, wszyscy ustaleni współwłaściciele samochodu (małżonek zmarłego oraz dzieci, w tym Pan), muszą wyrazić zgodę na sprzedaż samochodu
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)