2020.09.28 godz. 15:29 Warszawa, Mazowieckie

Szantaż oraz rozpowszechnianie wizerunku bez zgody osoby pokrzywdzonej

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Były chłopak mojej dziewczyny szantażuje ją ze porozsyla wszystkim znajomym jej nagie zdjęcia jeśli z nim nie będzie. Na dodatek wysłał je mi, gdyż po jego wiadomości napisałem mu żeby sie od niej odczepił. Na domiar złego wysłał mi jej zdjęcia nagie. On znajduje sie za granicą ale odnoszę wrażenie ze jest trochę niespełna rozumu. Co możemy w takiej sytuacji zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Wrz 2020 16:13

Dzień dobry, proszę złożyć zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa. Pozdrawiam, adwokat Anna Babiak