2022.11.15 godz. 15:14 Toruń, Kujawsko-pomorskie

Filmy i zdjęcia z moja podobizną

Wyjaśnienie sytuacji

Szefowa zwolniła mnie z pracy, rozstaliśmy się za porozumieniem stron, jednak poprosiłam ją o usunięcie filmów i zdjęć z moją osobą ona odpisała mi na to: „Materiały z Twoim wizerunkiem stanowiły część Twojej pracy, za którą otrzymywałaś wynagrodzenie. Nie ma obowiązku usuwania ich po zakończeniu współpracy. „ 1. Nie dostawałam za to wynagrodzenia 2. Nie było to spisane na papierze. Nie chce aby zdjęcia i filmy z moja osoba widniały na profilu firmy, co robić ?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Szymon Goździk

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Lis 2022 23:55

Proponuję przygotować pismo wzywające byłego pracodawcę do usunięcia materiałów, pod rygorem skierowania sprawy do sądu i skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Należy wskazać, że nie udzieliła Pani zgody na wykorzystywanie wizerunku w myśl przepisów prawa autorskiego, która jest wymagana. Ponadto proponuję skorzystać z prawa do usunięcia danych osobowych o którym mowa w RODO.

Zmodyfikowano dnia: 21 Lis 2022 00:05
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)