2019.05.17 godz. 20:54 Lubin, Dolnośląskie

Gałęzie nad szkolą

Wyjaśnienie sytuacji

Szkoła wystsowała pismo w którym zobowaiązuje mnie (właściciela działki) do usunięcia gałęzi dębu (rosnącego na mojej działce )rosnących nad ich placem zabaw. Czy mam obowiązek usunięcia tych gałęzi? Pozdrawiam

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Marzena Klimczak

Warszawa, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Maj 2019 08:53

tak. Tutaj Szkoła działa zgodnie z art. 150 k.c. Jeżeli gałęzie nie zostaną usunięte przez właściciela, to Szkoła może zrobic to na koszt właściciela nieruchomości.