2023.09.27 godz. 19:38 Krosno, Podkarpackie

Darowizna ojca dla córki

Wyjaśnienie sytuacji

Tata chce przekazać mi darowiznę w kwocie 100 tys złotych. Wiem że trzeba zgłosić darowiznę do urzędu skarbowego. Moje pytanie jest takie czy lepiej aby tata przekazał je na moje konto? Czy będzie miało jakiekolwiek znaczenie jeśli pieniądze zostaną przesłane na konto którego współwłaścicielem jest mój mąż i czy wtedy zgłosznia darowizny dokonujemy oboje?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Bukowski

Kielce, Świętokrzyskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Wrz 2023 12:00

najlepiej z konta taty na Pani konto, nie będzie problemów, taka kwota musi być przekazana przelewem. z poważaniem Adwokat Michał Bukowski Kielce