2022.01.06 godz. 17:02 Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie

Śmierć ojca a 2 żona

Wyjaśnienie sytuacji

Tata posiada swoje mieszkanie, kto je dziedziczy? Ja 1/2 i jego żona 1/2, czy tylko jego żona. Dodam że tato z moją macocha nie ma dzieci. Proszę o pomoc

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Alicja Gradowska

Czeladź, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 08 Sty 2022 23:28

W pierwszej kolejności powołane są z ustawy do spadku dzieci spadkodawcy oraz jego małżonek; dziedziczą oni w częściach równych. Jednakże część przypadająca małżonkowi nie może być mniejsza niż jedna czwarta całości spadku.