2023.08.12 godz. 11:44 Wejherowo, Pomorskie

Tato nie chce płacić mi alimentów (student)

Wyjaśnienie sytuacji

Tato znęcał się nade mną psychicznie, kiedy nie miałam jeszcze 18 lat. Moja mama z tego tytułu widząc moje pogarszające się zdrowie psychiczne, stwierdzoną depresję postawiła ojcu ultimatum: albo pójdziesz na terapię, albo wyprowadź się. Wybrał opcję 2. Jest z mamą po rozwodzie. Tato miał płacić mi alimenty ponieważ jestem studentką, na dodatek niepełnosprawną. Zaprzestał jednak po paru miesiącach stwierdzając, że nie należy mi się to. Czy rzeczywiście tak jest?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 12 Sie 2023 12:00

Jeśli alimenty zostały zasaądzone przez sąd lub na mocy ugody zatwierdzonej przez sąd, może Pani wszcząć postępowanie egzekucyjne. Jeśli nie, proszę wnieść pozew o alimenty do właściwego sądu. Jeśli potrzebuje Pani odpłatnej reprezentacji w tej sprawie, zapraszam do kontaktu: slawomir.suski@adwokatura.pl