2024.07.25 godz. 22:03 Gorzów Wielkopolski, Lubuskie

Termin do rozpatrzenia sprawy z zakresu Ubezpieczeń społ. po skutecznym przeniesieniu postępowania do równoległego sądu.

Wyjaśnienie sytuacji

Pozwałem w 2017 roku Zespół Emerytalno-Rentowy MSWiA i moja sprawa trafiła do Sądu Okręgowego w W-wie wg. właściwości miejscowej. W roku 2024 sprawa została przeniesiona do Sądu Okręgowego w Gorzowie Wlkp. Upłynął znaczny okres czasu !!!. Na podstawie par. 79 Reg urzędowania sądów pow. wynika, że moja sprawa będzie rozpatrywana wg. kolejności wpływu do referatu. Czy mam rozumieć, że ,, stoję w kolejce '' od początku, czy ,, staż '' oczekiwania w SO w W-wie nie liczy się ? W mojej sprawie nastąpiła już przewlekłość . Co mogę zrobić ? Proszę o odpowiedź. Z poważaniem: Dariusz J. z Gorzowa Wlk

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Bartosz Butkiewicz

Szczecin, Zachodniopomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 31 Lip 2024 15:40

Dzień dobry, sprawa wymaga bliższego przyjrzenia się. Na wstępie należy ustalić etap sprawy na jakim ona się znajduje. Może uczynić to Pan sam lub skorzystać ze wsparcia prawnego udzielonego przez Mecenasa (adwokat albo radca prawny).
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 0% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)