2024.01.09 godz. 21:28 Katowice, Śląskie

Termin zapłaty grzywny i prawomocny wyrok.

Wyjaśnienie sytuacji

Witam serdecznie, 22.11.2023r. dostałem doręczenie odpisu wyroku, miałem 7 dni na odwołanie, ale zgadzałem się na ten wyrok, więc nie wysyłałem żadnego sprzeciwu , w piśmie zostałem skazany na zapłatę grzywny i poniesienia kosztów sądowych, mija już ponad miesiąc i dalej nie otrzymałem od Sądu prawomocnego wyroku, jak i wezwania do zapłaty, czy dostanę w ogóle coś takiego czy mam dzwonić do Sądu i prosić się o numer konta, informacje na temat zapłaty w/w należności? Dziękuję za pomoc

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Krzysztof Malinowski

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 10 Sty 2024 09:37

Sąd nie doręcza z urzędu odpisu prawomocnego wyroku - robi to tylko na wniosek. Wezwanie do zapłaty należności doręczane jest oddzielnym pismem, niemniej można uiścić prawomocne należności jeszcze przed jego doręczenie, a stosowne informacje można uzyskać w Biurze Obsługi Interesanta lub bezpośrednio w Sekretariacie Wydziału.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)