2022.01.19 godz. 17:57 Będzin, Śląskie

Testament Notarialny ze wskazaniem na małżonka. Odczytanie testamentu .Kto przy tym musi być .Czy obecność dzieci jest konieczna?

Wyjaśnienie sytuacji

Zmarł moj tato w Testamencie Notarialnym swoją połowę mieszkania własnościowego zapisał mamie .Czy wszystkie sprawy spadkowe można załatwić u notariusza ?Przy czym jest nas 4 dzieci .Czy wszyscy musimy się stawić wtedy u notariusza? Niestety ale brat uciekł za granicę (jest poszukiwany przez policję) Jak w takiej sytuacji wygląda to ze strony prawnej .Czy trzeba będzie kierować wniosek do sądu ?Co mamy w tej sytuacji zrobić?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Alicja Gradowska

Czeladź, Śląskie

Odpowiedział(a) dnia: 20 Sty 2022 11:27

By załatwić sprawę u notariusza muszą się stawić wszyscy spadkobiercy ustawowi i testamentowi. Jeśli jest problem z nieobecnością jednego z członków rodziny, należy rozważyć wystąpienie do sądu o stwierdzenie nabycia spadku.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)