2022.03.24 godz. 07:49 Białystok, Podlaskie

Testament opisany przez teścia w 2009 roku . Dowiedzieliśmy się o tym z wezwania na sprawę o odczytaniu testamentu. Teść zmarl 20 grudnia 2021.

Wyjaśnienie sytuacji

Wszystko przekazał teściowej. Spadkobiercami według prawa jest teściowa ,mąż i jego siostra. Czy w zaistniałej sytuacji mąż może ubiegać się o zachowek? Czy taki wniosek może złożyć do sądu ?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Mar 2022 10:47

Dzień dobry, Pani mąż może złożyć pozew o zachowek dopiero po prawomocnym zakończeniu postępowania o stwierdzenie nabycia spadku po zmarłym ojcu. Pozdrawiam