2024.02.27 godz. 09:26 Świdnica, Dolnośląskie

Testament osoby ubezwlawolnionej całkowicie

Wyjaśnienie sytuacji

Ojciec męża naduzywal alkohol. Siostra męża zabrała ojca bez naszej wiedzy do notariusza pół przytomnego i spisał testament na nią w 100%. Poczym namówiła meza na ubez.calkowite bo tato bral duzo kredytow.Nie kontaktuję się teraz z nim ani ze mną.Prawnym opiekunem jest mój mąż.Tato przestal pić i bardzo chce cofnąć testament. Czy istnieje możliwość zmiany testamentu albo anulowanie jeżeli ojciec jest ubez.calkowocie?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Lut 2024 14:21

Obecnie nie ma możliwości zmiany testamentu lub odwołanie poprzedniego. Jedynym rozwiązaniem będzie uchylenie ubezwłasnowolnienia. Dopiero po uzyskaniu pełnej zdolności do czynności prawnych pozwoli na zmianę testamentu. Jeśli potrzebujecie Państwo pełnomocnika w tej sprawie, zapraszam do kontaktu e-mail: slawomir.suski@adwokatura.pl