2024.05.28 godz. 17:28 Dobrzyca, Wielkopolskie

czy mogę prosić o wyjaśnienie

Wyjaśnienie sytuacji

Treść wiadomości: > DZIEŃ DOBRY, MAM TAKIE PYTANIE CHCĘ WZIAĆ ROZWÓD Z MOIM MĘŻEM, NIE JESTEŚMY ZE SOBĄ JUŻ OD PONAD 10 LAT, ŚLUB BYŁ CYWILNY, NIE MAMY DZIECI ANI MAJĄTKU, ROZWÓD BEZ ORZEKANIA O WINIE, MĄŻ PRZEBYWA ZA GRANICĄ I NIE ZNAM JEGO ADRESU , ON TEŻ CHCE ROZWODU, CZY MOGĘ GO UZYSKAĆ JEŚLI ON NIE POJAWI SIĘ NA SPRAWIE ROZWODOWEJ. > POZDRAWIAM

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 29 Maj 2024 09:45

Odpis pozwu o rozwód musi być doręczony pozwanemu, a zatem, jeśli macie Państwo ze sobą jakikolwiek kontakt (pisze Pani, że "on też chce rozwodu"), proszę poprosić męża o podanie adresu, tak aby sąd mógł mu doręczyć odpis pozwu.