2024.06.04 godz. 14:32 Słupsk, Pomorskie

Reklamacja do TU Trastu

Wyjaśnienie sytuacji

TU Trasti nie odpowiedziało na reklamacje w ciągu 30 dni. Czy wówczas reklamacje uznaje się za rozpatrzoną pozytywnie? Czy obowiązuje art 234 kpc i poprzednie nie obowiązuje.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 04 Cze 2024 15:13

Co do zasady należy przyjąć, że reklamacja została uznana, natomiast z doświadczenia - konieczne będzie powództwo do sądu. Proszę zwrócić uwagę na legitymację bierną ponieważ najprawdopodobniej Trasti jest tylko reprezentantem zagranicznego ubezpieczyciela
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (4 głosy)