2023.02.28 godz. 07:23 Białystok, Podlaskie

Rozwód

Wyjaśnienie sytuacji

Twoje pytanieDzisiaj 7:19:38 Dzień dobry. Chcę rozwiesić się z mężem. Mamy wspólne dziecko. Mąż ciągle grozi że mi ją zabierze. Rozwód raczej byłby ze wspólnej winy. Kupiliśmy mieszkanie, podczas małżeństwa sprzedałam działkę na wkład własny w kwocie 270tys, reszta pieniedzy to wspólny ktedyt hipoteczny 200 tys. Spłacamy go razem. Zgodzilam się aby mieszkanie było jako wspólne po połowie w akcie notarialnym. Czy podczas sprzedaży przy rozwodzie mieszkanie idzie na pół czy da się wywalczyć swoją włożoną część (mam wszystkie dokumenty to potwierdzające) a to co w kredycie wtedy to na pół ? I czy jeśli sąd zostawi dziecko przy matce to mieszkanie zostaje zemną a mąż musi je odpuścić ? Mam mętlik w głowie.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 07 Mar 2023 13:17

Dzień dobry. Zapraszam do kontaktu w tej sprawie - email: slawomir.suski@adwokatura.pl