2020.06.10 godz. 11:05 Nowa Sól, Lubuskie

Co zrobic?

Wyjaśnienie sytuacji

Tydzien temu, kolega zaczal mnie calowac i dotykac. Mowilam ze nie chce by przestal on zadawal tylko glupie pytania czemu dlaczego i dalej dotykal mnie w roznych miejscach i calowal. Po okolo 30 min gdy zobaczyl ze mam lzy w oczach i blagalam by przestal. Wkoncu sie opanowal. Niestety tego zdarzenia nie moge wymazac z pamieci. Do sklepu na zakupy wychodze przed 6 rano by nikogo nie spotkac. Boje sie wychodzic z domu. Wszystkim powiedzial ze to ja z nim spalam. Nikt mi nie wierzy. Nie wiem co mam robic. Czy w ogole jego zachowanie jest karalne? Czy to ze sie opanowal wplywa na jego korzysc?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Ewelina Wolny

Środa Śląska, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 15 Cze 2020 17:59

Dzień dobry, tak. Takie zachowanie jest karalne, a kolega dopuścił się wobec Pani tzw. innej czynności seksualnej. Grozi za to kara pozbawienia wolności od 6 mies. do 8 lat. Fakt opanowania się przez sprawcę nie wpływa na jego korzyść tym bardziej jeśli mówiła mu Pani, że tego nie chce. Pozdrawiam serdecznie.