2022.02.04 godz. 18:32 Jaciska-Gajówka, Śląskie

Zakup mieszkania

Wyjaśnienie sytuacji

Tydzień temu kupiliśmy z mężem dom, w którym już zaczęliśmy remont. Dziś siostra Pana od którego kupiliśmy dom poinformowała mnie, że jej brat jest osobą ubezwłasnowolnioną a ona jest jego kuratorem. Z mężem nie mieliśmy takiej wiedzy, a ta Pani chce odzyskać dom. Ponadto nie możemy się skontaktować z Panem od którego kupiliśmy dom. Co możemy w takiej sytuacji zrobić? Czy możemy jakoś sprawdzić czy ten Pan naprawdę jest ubezwłasnowolnienie? Nie do końca ufamy tej Pani.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Marek Wojciechowski

Leszno, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 05 Lut 2022 17:44

Dzień dobry! W opisanej sytuacji sugeruję zwrócić się do siostry sprzedawcy domu o przedłożenie odpisu postanowienia sądu o ubezwłasnowolnieniu konkretnej osoby wraz z klauzulą prawomocności oraz o ustanowieniu kuratora/doradcy tymczasowego dla tej osoby.