2023.03.23 godz. 15:02 Szydłowiec, Mazowieckie

Tydzień temu zostałem zatrzymany z około 2/3 gram marihuany

Wyjaśnienie sytuacji

Podczas przesłuchania przyznałem się do winy i wydałem swojego dilera. Co mi za to grozi? I czy diler, którego wydałem bedzie mógł sie dowiedziec od policji bądź sądu że to właśnie ja o tym wszystkim powiedziałem nawet jeśli w jego mieszkaniu nic nie zostanie znalezione. Jeśli tak to czy mogę to jakoś odkręcić?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Światłowski

Tarnów, Małopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Mar 2023 00:19

Szanowny Panie, zgodnie z art. 62 ust 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii grozi Panu do 3 lat pozbawienia wolności. Zwarzywszy że miał Pan małą ilość Sad może uznać to za przypadek mniejszej wagi. Wówczas grozi Panu grzywna, ograniczenie wolności lub pozbawienie wolności. Ogólnie sąd wymierza zazwyczaj ograniczenie wolności w takich przypadkach (tzw. odrobki). Ma Pan szansę starać się również o warunkowe umorzenie. Prawdopodobnie diller się dowie że to Pan go wydał. Sąd zabezpieczy również jego telefon, komputer.