2022.02.24 godz. 06:06 Warszawa, Mazowieckie

Tymczasowo aresztowany - przetrzymanie w areszcie z powodu braku stałego miejsca pobytu/zameldowania

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Mój znajomy w sierpniu tego roku został zatrzymany ze „znaczna ilością narkotyków” . Wiem tylko tyle, że się nie przyznał, aresztowali go na 3 miesiące, jednak dalej jest trzymany w areszcie. To jego drugi wyrok, tamten wykonano i odbył karę pozbawienia wolności. Przesyłam link do artykułu na ten temat: http://mokotow.policja.waw.pl/r2/aktualnosci/104898,Aresztowany-na-3-miesiace-za-posiadanie-amfetaminy.html Co jako znajoma mogę zrobić? Mogę jakoś pomoc mu prawnie? Czy prawnik może pomoc bez wiedzy oskarżonego? Z góry dziękuję i i pozdrawiam.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Lut 2022 18:16

Dzień dobry, z opisanej sytuacji wynika, że sąd ponownie przedłużył stosowanie tymczasowego aresztowania (na kolejne 3 miesiące). Może Pan/Pani ustanowić obrońcę, który uda się do znajomego, a następnie będzie go bronił. Napewno przyczyni się do szybszego wyjścia z aresztu. Pozdrawiam