2023.09.11 godz. 10:51 Łuków, Lubelskie

Ubezpieczenie szyb w aucie, zawarte dodatkowo obok podstawowego oc.

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry Przy zawieraniu ubezpieczenia oc wykupiłem dodatkowo ubezpieczenie szyb w aucie. suma ubezpieczenia to 5 tysięcy złotych na rok (wymagany wkład własny przy likwidacji szkody to 50-100 zł). W chwili obecnej mam do wymiany szybę czołową. Po zgłoszeniu szkody w Hestii odezwał się do mnie likwidator szkody (inna firma) podając adresy pobliskich warsztatów, w których mogę wymienić szybę. Niestety likwidator naciska na wymianę szyby określonej marki; nie wyraża zgody na to co ja chcę. Czy ma do tego prawo? Czy mogę wymienić szybę w miejscu przez siebie wybranym (warsztat spoza sieci).

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Agnieszka Wolnicka-Uranin

Ostrów Wielkopolski, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 11 Wrz 2023 11:34

Dzień dobry, szyba może zostać wymieniona w dowolnym warsztacie. Jedynym mankamentem może być fakt, iż likwidacja szkody nie odbędzie się bezgotówkowo.
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)