2021.10.20 godz. 07:13 Piaseczno, Mazowieckie

Ubezwłasnowolnienie dorosłego dziecka a obowiązek alimentacyjny opiekuna prawnego

Wyjaśnienie sytuacji

Witam serdecznie. Jestem opiekunem prawnym mojego niepełnosprawnego, dorosłego syna. Czy ojciec dziecka może również się ubiegać w sądzie o przyznanie mu opieki prawnej? Tak żeby syn miał dwóch opiekunów prawnych. Obecnie chcę założyć sprawę o alimenty na syna, gdyż ojciec nie łoży na Jego utrzymanie, a syn ma rentę w wysokości 1066zł. Czy jeśli ojciec syna stał by się drugim opiekunem prawnym, czy nadal musiałby płacić na syna alimenty? Obecnie jesteśmy w trakcie rozwodu, mieszkamy osobno. Z góry dziękuję za odpowiedź. Agnieszka Z.

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Martyna Borkowska

Siedlce, Mazowieckie

Odpowiedział(a) dnia: 21 Paź 2021 13:29

Witam serdecznie, oboje rodzice obowiązani są do łożenia na utrzymanie dziecka, które nie jest w stanie utrzymać się samodzielnie. Posługuje się Pani pojęciem opiekuna prawnego proszę wyjaśnić czy syn jest ubezwłasnowolniony?
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)