2022.06.24 godz. 18:59 Poznań, Wielkopolskie

Uchylanie się przez skazanego od obowiązku naprawienia szkody

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry W 2012 r. Sad Okregowy w Poznaniu (a później Sad Apelacyjny w Poznaniu) wydał wyrok na sprawcę przestępstwa w którym nakazuje zapłatę zadośćuczynienia w wysokości 50000zl na moja rzecz. W 2015 roku komornik umorzył postępowanie z braku środków. Dodam ze skazany odbywa cały czas krę pozbawienia wolności na okres 25 lat. Czy art. 244c kk jest tutaj zasadny? Czy nabrał już mocy prawnej bo niestety nie mogę tego nigdzie znaleźć. Co jeszcze mogę zrobić aby odzyskać te zadośćuczynienie? Dziekuje za pomoc pozdrawiam.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Łukasz Raczyński

Poznań, Wielkopolskie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Cze 2022 14:41

Skoro skazany cały czas odbywa karę pozbawienia wolności, to zadośćuczynienie nie przedawniło się. Zatem może Pan ponownie wnieść egzekucję przeciwko skazanemu.