2023.12.24 godz. 15:59 Pasłęk, Warmińsko-mazurskie

Uchylenie alimentów gdy dziecko zagranicą

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry. Rozwiedziony jestem już ok 16 lat. Córka ma 24 lata. Sprawa rozwodowa odbyła się we Włoszech .alimenty place systematycznie. Córka mieszka na stałe we Włoszech nie utrzymuje że mną już przeszło 12 lat żadnych kontaktów . Za 2 lata będę chciał zgłosić wniosek o nie płaceniu alimentów czy będę mogły to zrobić do Polskiego sądu. Ja mieszkam na stałe w Polsce

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Anna Babiak

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 27 Gru 2023 22:57

Dzień dobry, niestety może Pan to zrobić wyłącznie przed włoskim sądem. Pozdrawiam
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (1 głos)