2022.04.28 godz. 11:21 Piaseczno, Mazowieckie

Co powinnam zrobić

Wyjaśnienie sytuacji

uciekłam od męża który mnie uderzył, wezwałam w tedy policję (05.04.22r.) i po kilku dniach uciekłam z dziećmi, zrobiłam obdukcje. Wczoraj Zgłosiłam to na policję iż wyżywał się na mnie psychicznie i fizycznie od 10 lat. Ja wniosłam wniosek o zamieszkanie dzieci przy mnie i o ograniczenie mężowi praw do dzieci, dziś odebrałam list iż wniusl na mnie wniosek o zabranie mi praw do dzieci i brak zgody na zmianę szkół a ja ją zmieniłam umawiając się z dyr. Warunkowo do sprawy. Siedział w wiezeiniu i ma sprawę nie tak czy mam założyć spr o rozwód czy starać się o prawnika z urzędu do tych spraw?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Łukasz Światłowski

Łódź, Łódzkie

Odpowiedział(a) dnia: 28 Kwi 2022 16:37

W sprawie o rozwód Sąd obligatoryjnie zajmie się kwestią władzy rodzicielskiej, miejsca zamieszkania dzieci czy ustaleniem kontaktów z nimi, a także o korzystaniu przez małżonków ze wspólnego mieszkania. Może pani złożyć taki pozew wraz z wnioskiem o ustanowienie pełnomocnika z urzędu, który (po wyznaczeniu go) doprecyzuje pani stanowisko w sprawie. Ewentualnie złożyć sam wniosek o pełnomocnika ze wskazaniem, że chodzi o reprezentację w postępowaniu rozwodowym (włącznie z sporządzeniem i wniesieniem pozwu).
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (2 głosy)