2023.08.01 godz. 17:30 Warszawa, Mazowieckie

Uderzenie, a pobicie - różnica w świetle kodeksu karnego

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Miałem nieprzyjemną sytuację z taksówkarzem, który wymusił na mnie pierwszeństwo i jeszcze miał pretensję. Czułem się zagrożony i w obronie własnej raz go uderzyłem ( taksówkarz nie był w szpitalu ). Taksówkarz ten potem chodził po ulicy gdzie mieszkam szukajac moich danych i bez mojej zgody pokazywał moje zdjecie i mówił, ze został pobity. Czy mógł tak postapić? Czy to nie jest naruszenie wizerunku? czy uderzenia, a pobicie to to samo w świetle prawa? Raz tez spotkalismy się na parkingu na którym taksówkarz krzyczał na cały parking, że jestem furiatem. Moge go pozwac za to?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 01 Sie 2023 18:13

Z opisu wynika, że mogło dojść do naruszenia nietykalności cielesnej (217 kk) a nie do pobicia. Nie widzę podstaw do pozwania taksówkarza. Jeśli będzie potrzebował Pan obrońcy w przypadku, gdy pokrzywdzony złoży prywatny akt oskarżenia, zapraszam do kontaktu: slawomir.suski@adwokatura.pl