2019.12.02 godz. 18:46 Ożarów Mazowiecki, Mazowieckie

Udostępnianie nagrań z sesji rady gminy przez radę gminy

Wyjaśnienie sytuacji

Nie odnalazłem nagrań z sesji rady gminy ani na stronie urzędu gminy ani na BIP. Nagrania zamieszczane są na You Tube. Jednak z ostatniej sesji (na You Tube) zamieszczono kilka rozbitych filmików. Trudno się odnaleźć gdzie jaka część. W mojej ocenie brakuje wszystkich nagrań . Nie odnalazłem m.in. nagrania z głosowania które mnie interesuje? 1.Czy przedstawiciele gminy mogą powiedzieć, że nastąpiły problemy ttechniczne i po prostu nie nagrało się wszystko? 2. Czy przedst. gminy muszą zamieszczać nagranie na stronie urzędu gminy oraz BIP gminy? Czy samo zamieszcz. nagrań na You Tube wystarcza?

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Karolina Gawlik

Dębica, Podkarpackie

Odpowiedział(a) dnia: 03 Gru 2019 12:28

Zgodnie z art. 20, ust 1b Obrady rady gminy są transmitowane i utrwalane za pomocą urządzeń rejestrujących obraz i dźwięk. Nagrania obrad są udostępniane w Biuletynie Informacji Publicznej i na stronie internetowej gminy oraz w inny sposób zwyczajowo przyjęty