2023.04.23 godz. 13:46 Kraków, Małopolskie

Udostępnianie (świadkowi) przez prokuraturę informacji o stanie postępowania

Wyjaśnienie sytuacji

Dzień dobry, Jestem świadkiem w sprawie samobójstwa mojej najlepszej przyjaciółki. Po pierwszym przesłuchaniu zostałam wezwana ponownie, tym razem w celu składania zeznań w sprawie osoby aresztowanej w związku z przestępstwem, ta sama osoba ma również związek ze śmiercią mojej przyjaciółki. Sprawa trwa już ponad rok. Nie mam zbyt przyjemnych relacji z jej rodziną - nie mogę się niczego dowiedzieć. Czy jako świadek mogę jakoś dowiedzieć się od prokuratury/ zapytać na jakim etapie jest postępowanie? Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Sławomir Suski

Gdańsk, Pomorskie

Odpowiedział(a) dnia: 24 Kwi 2023 09:13

Nie. Świadkowi nie przysługuje prawo wglądu do akt postępowania