2022.11.17 godz. 16:47 Bydgoszcz, Kujawsko-pomorskie

darowizna udziałów

Wyjaśnienie sytuacji

Udziałowcami spółki z o.o. jest rodzeństwo. W umowie spółki jest zapis że zbycie udziałów przez jednego wspólnika wymaga zgody pozostałych. W u mowie nie ma wzmianki o darowiźnie udziałów. Pytanie czy jako jeden ze wspólników mogę dokonać darowizny udziałów mojej córce bez zgody pozostałych wspólników.

Odpowiedzi prawników:

Radca prawny

Bartłomiej Skiba

Białystok, Podlaskie

Odpowiedział(a) dnia: 18 Lis 2022 11:02

Zbycie udziałów to przeniesienie własności udziałów z jednego podmiotu na drugi. Także zbycie udziałów to nie tylko przeniesienie własności udziałów na podstawie umowy sprzedaży ale również na podstawie umowy darowizny. Zatem aby dokonać umowy darowizny udziałów musi Pani posiadać zgodę pozostałych wspólników.