2022.08.15 godz. 20:18 Dzierżoniów, Dolnośląskie

Kara prac społecznych z art.209 kk

Wyjaśnienie sytuacji

Ukaranie z art 209 kk.Za nie wykonane prace społeczne osoba została osadzona w ZK na 70 dni.Nie wiedziała,że jest poszukiwana,bo nie otrzymała żadnego pisma w tej sprawie,a działania kuratora pozostawiają wiele do życzenia.O co wnioskować do sądu żeby jak najszybciej taka osoba wyszła z ZK?

Odpowiedzi prawników:

Adwokat

Michał Filec

Wrocław, Dolnośląskie

Odpowiedział(a) dnia: 16 Sie 2022 12:58

Dzień dobry, jak rozumiem ta osoba jest już w zakładzie karnym, więc wtedy odpada wniosek o dozór elektroniczny (procedura trwa zbyt długo), ale jest jeszcze opcja z wnioskiem o wstrzymanie wykonania zastępczej kary pozbawienia wolności z art. 65a kkw wraz z oświadczeniem, że podejmie się wykonania kary ograniczenia wolności. W tej sytuacji wszystko będzie zależało od postanowienia Sądu I instancji, ponieważ ewentualne zażalenie byłoby już prawdopodobnie rozpatrzone po odbyciu kary. Pozdrawiam, adw. Michał Filec
Czy uznajesz odpowiedź za pomocną? 100% uznało tę odpowiedź za pomocną (3 głosy)